Värvihaldus

Monitori värvide kalibreerimine: 40€

Sisaldab arvutisse vajaliku tarkvara installeerimist, monitori kalibreerimist vaikimisi foto standardile D65 (6500 Kelvinit, 120 cd/m², Gamma 2.2) ja monitorile ICM värviprofiili loomist. Kalibreerimise ajal optimeeritakse monitori heledus, kontrast, värvitoonide ülekanne, valgepunkt ning hallskaala. Kuna aja jooksul paratamatult monitori värvid muutuvad, siis tuleb aeg-ajalt monitore uuesti kalibreerida. Korduskalibreerimine sõltub mitmetest asjaoludest nagu nt kui stabiilne monitor on, kui kriitiline on vajadus täpsete värvide järgi, milleks monitori kasutatakse jne. Keskmiselt võiks lasta monitori kalibreerida 2 korda aastas.
Vaata, miks on monitori kalibreerimine oluline?

Printeri värvide kalibreerimine: 70€

Sisaldab arvutisse vajaliku tarkvara installeerimist, printerile iga kasutatava paberitüübi jaoks värviprofiili (ICC) loomist. Iga paberitüübi profileerimise käigus prinditakse kaks lehte testtabeliga. Iga leht peab peale printimist kuivama ~20 min, enne kui seda saab seda spektrofotomeetriga lugema hakata. Kasutame tippklassi spektrofotomeetrit X-Rite i1 Studio.

Monitori ja printeri värvide kalibreerimine: 100€

Digikaameratele profiilide loomine: 40€

Et ka digikaamera näitaks korrektseid värve ja võtta sensori võimekusest viimast, tuleb ka neid kalibreerida. Igale valgusolule luuakse oma .DCP (Digital Camera Profile) profiil, mida hiljem Adobe Lightroomis töödeldes saab kasutada standardsete eelmääratud värviprofiilide asemel. Loodavad profiilid on kaamerapõhised ja saab kasutada vaid konkreetse kaameraga tehtud fotode puhul.

Väljapoole Tartut sõites lisandub edasi-tagasi transpordikulu 0,35 € kilomeeter.