ICC profiilide asukohad PC ja MAC opsüsteemides

Kus asuvad ICC profiilid PC ja MAC operatsioonisüsteemidega arvutites?

Selleks, et operatsioonisüsteem ja rakendus saaksid kasutada värviprofiili, peab see olema salvestatud korrektsesse vaikeasukohta opsüsteemis. Mõned programmid võivad värviprofiilid salvestada ka mõnda teise asukohta. Seda tuleks jälgida. ICC ja ICM profiilid X-Rite toodetel salvestatakse automaatselt õigesse asukohta ning monitori profiil määratakse peale kalibreerimist ka vaikimisi profiiliks.

Mõned rakendused võivad profiili salvestada ka erinevatesse kohtadesse. On üsna tavaline, et opsüsteemis on mitu profiili, kasutatakse aga ühte määratud profiili. Printeri ja skänneri profiilid asuvad samas asukohas, kasutades spetsiifilisi paberikohaseid nimesid või siis skänneerimiseks vastavaid nimesid. Need profiilid pole seatud süsteemi poolt vaikimisi profiilideks, vaid on kasutatavad siis kas programmi või draiveri poolt.

MacOS puhul on profiilid salvestatud ühte järgnevatest asukohtadest:

Mac HD/Library/ColorSync/Profiles – kui need on siia salvestatud, siis saavad kasutada neid kõik kasutajad. Eemaldada ja installida saavad aga ainult administraatorid või vastava õigusega kasutajad.

Mac HD/Users/<username>/Library/ColorSync/Profiles – siia salvestatud profiile saab kasutada vaid antud kasutaja.

Kõigis Windows operatsioonisüsteemiga arvutites on profiilid salvestatud järgimme kohta:

C:\Windows\System32\spool\drivers\color.

Juhul kui sa ei leia nendest asukohtadest värviprofiile, siis kasuta arvutis otsingut ja otsi faile laiendiga *.icc ja *.icm